
Himalája só hatása
A Himalája só használata már hazánkban is elterjedt. A valóban a Himalája-hegység üledékes rétegei között összegyűlt sókristályok rózsaszín árnyalata azonnal feltűnik, hiszen nem a tipikus fehér asztali sóhoz hasonlít. Olyan mértékben más, hogy az alap nátrium-kloridon kívül még más hasznos ásványi anyagok is megtalálhatók benne. Cikkünkből kiderül, milyen a Himalája só hatása az emberre külsőleg, belsőleg.
A Himalája só hatása összetételének köszönhető
A Himalája só az eredeti módon bányászott só az őstenger kiszáradásakor keletkezett, nagy rönkökben kerül a földfelszínre, amelyeket megmosnak, megszárítanak. A darabok egyik részéből sólámpákat készítenek, míg a nagy tisztaságú só tömböket tovább darabolják, aprítják.
Mindezekből kifolyólag egy nátrium-kloridban és egyéb, több mint 80 nyomelemben, ásványi anyagban gazdag sót kapunk, ezekből csak párat felsorolva: kalcium, magnézium, bromid, kálium, szulfát és kalcium. Fluorid tartalma is mérhető mennyiségű. Mivel jódban is természetesen gazdag, így a pajzsmirigy betegséggel küzdők számára nem ajánlott a tartós fogyasztása.
A Himalája só hatásai belsőleg
Ha a Himalája sót belsőlegesen alkalmazzuk, tehát ételt ízesítünk vele, vagy Himalája sós ivókúrát tartunk, az alábbi jótékony hatásaira számíthatunk:
- szabályozza a vérnyomást
- javítja a tápanyagok felszívódását a bélrendszerben
- a sejtek víztartalmát is képes szabályozni
- támogatja a méregtelenítést, a nehézfémek szervezetből való kiürülését
- csökkenti, lassítja az öregedési folyamatokat
- csontszerkezet erősítő hatása is van
A Himalája só hatásai testápolásra használva
A Himalája sót az arcápolásban és testápolásban is felfedezték a só tisztító, méregtelenítő és fertőtlenítő képessége miatt, így ajánlott a zsíros és pattanásokkal teli arcbőrre, mivel szabályozza a túlzott faggyú termelést és serkenti az arcbőr vérkeringését is. Mélytisztító hatásával szinte kipucolja a pórusokból a szennyeződéseket.
A Himalája só nem feltétlenül kerülendő száraz bőr esetén, mivel képes a bőr vízháztartását szabályozni. Simává, puhává teszi a bőrt, megakadályozza a ráncokat, és lassítja a bőr öregedési folyamatait. Durva, kristályos szerkezete lehetővé teszi, hogy arc- és testradírként is használatba vegyük a rózsaszín kristályokat. A cellulitos, narancsbőrrel redőzött bőrt is feszesíti és kisimítja, így egyenletesebb, teltebb bőrfelületet eredményez. Hatásos bőrbetegségekre is, mint pl. az ekcéma vagy a pikkelysömör.
Hasznos receptek Himalája só felhasználásával
- Sóoldatos toroköblögetés – 2-3 nap alatt megszünteti a torokfájást, mivel megakadályozza a felső légúti betegségeket okozó baktériumok és vírusok elszaporodását. Segít a szájüregben az egészséges pH szint helyreállításában. A gargalizáláshoz 100 ml vízhez adjunk 2,6 gramm Himalája sót. Ha ezt az oldatot túl erősnek érzed, hígítható, de itt az a legelőnyösebb, ha minél töményebb a sótartalom. Naponta minimum kétszer ajánlott alkalmazni.
- Sós borogatás: a Himalája sóval készült hideg vagy meleg borogatás fájdalomcsillapító hatással bír ízületi és reumatikus jellegű fájdalmak esetén. Egyszerűen végy egy Himalája sós oldattal átitatott ruhadarabot, és tekerd a fájdalmas végtagra, testrészre. Naponta többször is kezelheted a fájdalmat.
- Pakolás meleg Himalája sóval: Ha megfáztál, és a gyulladás átterjedt az arc- vagy homloküregedbe, vagy fülfájást érzel, készíts meleg pakolást: egy nagy adag Himalája sókristályból készült granulátumot tölts egy textilből készült zacskóba, és melegítsd meg a mikróban pár perc alatt. Az átmelegedett sós tasakot helyezd közvetlenül a fájós helyre, az arcodra, homlokodra vagy a füledre. A jóleső meleg segít feloldani az összegyűlt folyadékot, és elindítja a kiürülési, gyógyulási folyamatokat.
A Himalája só tehát az egyik leggyógyítóbb ásványi anyag, webáruházunkban is széles termékválasztékot találsz!